Eceabat’ta “Domates Şenliği” düzenlendi

Eceabat’ta “Domates Şenliği” düzenlendi

ÇANAKKALE (AA) – Çanakkale’nin Eceabat ilçesinin Yalova köyünde “Domates Şenliği” düzenlendi.

Şenlik, Çanakkale Cephesi’ne 9 Ağustos 1914’te Çanakkale Boğazı Müstahkem Mevki Komutanı olarak atanan ve 9 Ocak 1916 tarihine kadar bölgede değişik görevler üstlenen Cevat Paşa’nın, Eceabat ilçesine bağlı Yalova köyünde 1915 yılında savaş devam ederken, köy çocuklarının isteği üzerine yaptırdığı ve eski adı Yadigar-ı Zafer İlkokulu olan Cevatpaşa Zafer Okulu adını alan tarihi okul bahçesinde gerçekleştirildi.

Çevre ilçe ve köylerden çok sayıda kişinin katıldığı şenlik Yalova Köyü Eğitim, Kültür ve Çevre Derneği ile köy muhtarlığının ev sahipliğinde yapıldı.

En iyi domates yarışmasının yapıldığı şenlikte katılımcılara geleneksel tatlar ile yerel ürünler ikram edildi.

Eceabat Kaymakamı Mustafa Çiftçiler, burada yaptığı konuşmada, dünyada tarımın ve üretimin ne kadar önemli olduğun daha önce yapılan akademik çalışmalar ile anlatıldığını söyledi.

Bu durumun herkes tarafından görüldüğünü ve yaşandığını dile getiren Çiftçiler, “Eceabat’ta Gelibolu Yarımadası tarım üretiminde önemli bir yere sahip. Domates, zeytin yağı, ayçiçeği gibi önemli ürünlerimiz mevcut. Bu ürünler kendiliğinde oluşmuyor. Çiftçilerimizin kadınlarımızın yoğun bir emeği var. Bu güzel kaliteli ürünleri bizlere ulaştırdıkları için kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Yapılan domates yarışmasında birinciliği İsmail Efe, ikinciliği Yiğit Gören, üçüncülüğü ise Şenel Çimen kazandı.

Yarışmacılara günün anısına hediyeler takdim edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün rutininizin bozulmasından hoşlanmayabilirsiniz, ancak bu konuda yapabileceğiniz pek bir şey olmadığı için durumu kabullenmeli ve elinizden geldiğince uyum sağlamalısınız. Gerçekten umurlarında olmadığı için güçlü konumdaki insanlara şikâyet etme zahmetine girmeyin.

BOĞA BURCU YORUMU

Son birkaç gün biraz rahatsız edici oldu ama başa çıkamayacağınız hiçbir şey olmadı. Harekete geçin ve zorlu durumlardan korkmayı reddedin, çünkü bu zorlukların üstesinden gelirseniz itibarınız yükselir.

İKİZLER BURCU YORUMU

Artık hayatında o kadar çok güzel şey oluyor ki, yanlış yapamayacağını düşünebilirsin, ama kendini beğenmişlik ve dünyanın kucağına inmesini bekleme. Aldığınız şey için çalışırsanız, bundan çok daha fazla keyif alırsınız.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Yarı unutulmuş bir korku bugün geri dönecek ve bu sefer onunla başa çıkmalı ve onu sonsuza dek gömmelisiniz. Kendinize endişelenecek bir şey olmadığını söylemeye devam edin, çünkü ne kadar çok söylerseniz doğru olma olasılığı o kadar artar. Düşünceleriniz çok önemli.

ASLAN BURCU YORUMU

Bir süredir zihninizin derinliklerinde yeşeren bir fikir bugün yüzeye çıkacak ve ortaya çıktığında yüzde 100 geride kalmalısınız. Enerjinizi anlamsız olaylara ve sosyal aktivitelere harcamayın. Ciddileşmenin zamanı geldi.

BAŞAK BURCU YORUMU

Her şeyin kendisine tahsis edilmiş bir süresi vardır ve görünüşe göre belirli bir girişimin ömrü artık sona ermektedir. Dışarı çıkmak üzere olana tutunmaya çalışmayın. Aslında daha çabuk bitmesi için onu itmelisiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Hem Güneş hem de Venüs sizin lehinize çalışırken, gerçekten de hırslarınızla ilerlemeye başlayabilirsiniz. Ama çok zorlama. Özellikle Venüs'ün etkisi, sizi yapmanız gereken şeye rahatlamaya teşvik eder, o zaman bunu çok daha iyi yaparsınız.

AKREP BURCU YORUMU

Büyük bir şey sana doğru fırlarsa, farlara yakalanmış bir tavşan gibi orada durma, yoldan çekil! Önümüzdeki 24 saat içinde olayları kontrol edemeyebilirsiniz, ancak onlara mantıklı bir şekilde savunmacı bir şekilde tepki verebilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Grup etkinlikleri şu anda mükemmel. Bu yüzden evde oturup televizyon izlemeyin, dışarı çıkın ve arkadaşlarınızla eğlenin. Zodyak'ın daha dışa dönük işaretlerinden biri olarak, hareket halindeyken elinizden gelenin en iyisini yaparsınız.

OĞLAK BURCU YORUMU

Venüs haritanızın kariyer alanına girdiğine göre, işverenler ve diğer önemli insanlarla aranıza girmeyi oldukça kolay bulacaksınız. İkna edici güçlerinizi nasıl kullanacağınız konusunda seçici olun. Onları önemsiz şeyler için harcamayın.

KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, bugün sevdiklerinizin desteğini derinden görecek ve geleceğe dair adımlarınızda onların varlığını yakından hissedeceksiniz. Kendinizi güçlü hissettiğiniz konularda anlaşmalık yaşamanız durumunda bile kararlı bir şekilde kendinizi savunmaya devam edin. Sonucunda kendi doğrularınızın aslında herkesin kabul ettiği bir gerçeğe dönüşeceğini fark edeceksiniz.

BALIK BURCU YORUMU