Meme kanserine dikkat çekmek için yaya geçidi pembeye boyandı

Meme kanserine dikkat çekmek için yaya geçidi pembeye boyandı

Keşan ilçesinde meme kanserine dikkat çekmek amacıyla düzenlenen etkinlikte yaya geçidi pembeye boyandı.

Keşan Belediyesi ve Keşan Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen etkinlikte dağıtılan pembe kaşkol ve bereleri takan vatandaşlar Mehmet Gemici Cennet Bahçesi önünde bir araya geldi.

Edirne İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mustafa İshak Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, Dünya Sağlık Örgütü Kanser Araştırma Merkezinin yaptığı araştırmaya göre, 180 ülkenin 140’ında meme kanserinin kadınlarda birinci sırada olduğunu belirtti.

Türkiye’de her 4 kadın kanserinden 1’inin meme kanseri olduğunu ifade eden Yıldırım, meme kanserinde erken teşhisin önemine vurgu yaptı.

Her kadının 20 yaşından sonra meme kanserine karşı kendisini muayene edebileceğini anlatan Yıldırım, konuşmasına şöyle devam etti:

“İl Sağlık Müdürlüğü olarak kendi personellerimizle bir manken üzerinde bu muayenenin yapılacağına dair kaydı Youtube’a yükledik. Buradan izleyebilirsiniz. Bunun dışında Sağlık Müdürlüğü, Toplum Sağlığı Merkezi’ne ve aile hekimliklerimize de başvurulabilir. Aynı zamanda 2 yılda bir mamografi çektirmemiz gerekiyor. KETEM’lerimize gelip, hem muayene olup mamografi çektirebilirsiniz.”

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu da ekim ayının meme kanseri ile mücadele ayı olduğunu hatırlattı.

Meme kanseriyle mücadelenin simgesinin pembe renk olduğunu aktaran Helvacıoğlu, “Bizler de dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla, Mehmet Gemici Cennet Bahçesi önündeki Nefes Yolu’muzda bulunan yaya geçidimizi pembe renge boyayacağız. Yaya geçidimizden atılan her adımın erken teşhisin önemini hatırlatmasını istiyoruz. Nefes yolumuzun adı gibi kadınlarımızın da sağlıkla yaşamalarını istiyoruz.” dedi.

Konuşmaların ardından Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’ndeki yaya geçidinin bir bölümü meme kanseri farkındalığı için pembe renge boyandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU

Bir süredir zihninizin derinliklerinde yeşeren bir fikir bugün yüzeye çıkacak ve ortaya çıktığında yüzde 100 geride kalmalısınız. Enerjinizi anlamsız olaylara ve sosyal aktivitelere harcamayın. Ciddileşmenin zamanı geldi.

BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU

Sevgili Yay burçları, bugün bazı karmaşık durumların ortasında kalabilirsiniz. Bu da ruh halinizin gün içinde olumsuz yönde değişmesine neden olabilir. Bazı kararsızlıklara dair içinizde biriken öfkeyi açığa çıkartmalısınız.

OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, bugün sevdiklerinizin desteğini derinden görecek ve geleceğe dair adımlarınızda onların varlığını yakından hissedeceksiniz. Kendinizi güçlü hissettiğiniz konularda anlaşmalık yaşamanız durumunda bile kararlı bir şekilde kendinizi savunmaya devam edin. Sonucunda kendi doğrularınızın aslında herkesin kabul ettiği bir gerçeğe dönüşeceğini fark edeceksiniz.

BALIK BURCU YORUMU