Meme kanserinde erken teşhisin önemi anlatıldı

Meme kanserinde erken teşhisin önemi anlatıldı

Edirne’de meme kanseri konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla stant kuruldu.

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Saraçlar Caddesi’nde kurulan stantta vatandaşlar meme kanseri riskine karşı bilinçlendirildi.

Etkinlikte kadınlara meme kanserinde erken teşhisin önemi anlatılarak bilgilendirme broşürleri dağıtıldı.

Standı ziyaret eden Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu da Edirne’deki sağlık okur yazarlığının yükseltilmesi için çalışmalara devam ettiklerini belirtti.

Kanser türlerinin birçoğunda erken teşhisin önemli olduğunu ifade eden Tanrıkulu, “Sağlık Müdürlüğümüz ve diğer birimlerimiz bilgilendirme konusunda önemli işler yapıyorlar. Meme kanseri erken teşhis edilir ve önlenebilir bir kanser türüdür. Kanserlerin bir çoğu erken teşhis edilebilirse önlenebilir. Farkındalık çalışmalarına önem veriyoruz ve vatandaşların bilinçlenmesi için çalışmalar yürütmeye devam ediyoruz.” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, bugün sevdiklerinizin desteğini derinden görecek ve geleceğe dair adımlarınızda onların varlığını yakından hissedeceksiniz. Kendinizi güçlü hissettiğiniz konularda anlaşmalık yaşamanız durumunda bile kararlı bir şekilde kendinizi savunmaya devam edin. Sonucunda kendi doğrularınızın aslında herkesin kabul ettiği bir gerçeğe dönüşeceğini fark edeceksiniz.

BALIK BURCU YORUMU