“İlk Evim Projesi”ne yaklaşık 600 kişi başvurdu

“İlk Evim Projesi”ne yaklaşık 600 kişi başvurdu

Pınarhisar Belediye Başkanı İhsan Talay, “İlk Evim Projesi” kapsamında ilçede yapılacak konutlar için yaklaşık 600 kişinin başvuruda bulunduğunu bildirdi.

Talay, gazetecilere yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen ay açıkladığı projeye ilçede yoğun ilgi gösterildiğini söyledi.

İlçede 246 dairelik TOKİ konutları yapılacağını anlatan Talay, bu projeyle birlikte ilçenin çehresinin daha da değişeceğini ifade etti.

Yapımına başlanan ilk etap konutlarla birlikte TOKİ konutlarının 450 daireye ulaşacağını belirten Talay, şunları kaydetti:

“İlçemize çevre ve şehircilik anlamında toplamda 450 konut kazandırıyoruz. İlk Evim Projesi kapsamında bulunan 2. etap TOKİ başvuruları 31 Ekim tarihine kadar devam etmekte. 2. etap konutlarımıza başvuru sayısı 600 kişiyi aşmıştır. Bu gösterilen ilgi bizleri de çok memnun etti. İnşallah İlk Evim Projesi kapsamında yapılacak konutlar da 2 ay sonra ihaleye çıkacak. Pınarhisar’ımızın gelişimine büyük katkı sağlayacak yeni konutların ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, bugün sevdiklerinizin desteğini derinden görecek ve geleceğe dair adımlarınızda onların varlığını yakından hissedeceksiniz. Kendinizi güçlü hissettiğiniz konularda anlaşmalık yaşamanız durumunda bile kararlı bir şekilde kendinizi savunmaya devam edin. Sonucunda kendi doğrularınızın aslında herkesin kabul ettiği bir gerçeğe dönüşeceğini fark edeceksiniz.

BALIK BURCU YORUMU